Z jakého měsíce můžete dítě podávat a co?

od kterého měsíce můžete své dítě podávat a coOd narození novorozeného dítěte jsou výhradně krmena mlékem matky nebo speciálně upravenou mléčnou receptou. Až do určitého věku tyto produkty nesou samy o sobě všechny vitamíny a mikroživiny potřebné pro strouhání.

Nicméně, po nějaké době mateřské mléko nebo směs nebude postačující a denní strava dítěte bude muset zavádět doplňkové potraviny. Otázka, kdy a jak začít kojit dítě, je kontroverzní. Podle doporučení Světové zdravotnické organizace, aby dítě představilo jiné produkty než směs nebo mléko, by nemělo být před výkonem 6 měsíců.

Zatím mnoho lékařů věří, že pro děti, které jsou zbaveny mléka od jejich matky, je nutné začít trochu dříve. Navíc každá matka řeší tuto záležitost pro sebe. V tomto článku vám řekneme, kdy a kde začít kojit dítě tak, aby neškodilo jeho zdraví.

Kdy a jak krmit dítě?

Dokonce i když je váš syn nebo dcera výhradně v přírodním krmení a je již 6 měsíců, před přidáním doplňkového jídla se musíte poradit s lékařem. Kvalifikovaný lékař objektivně posuzuje celkové zdraví dítěte a úroveň jeho vývoje a povědí vám, odkud můžete dítě podávat a co.

Obvykle začínají děti od 6 měsíců jemně nabídnout kaši, počínaje pohankou. To by se mělo dělat postupně, opatrně upozorňovat na jakoukoli reakci dítěte ve zvláštním deníku. Zpočátku byste měli volit obiloviny bez mléčných výrobků, protože nedokonalý zažívací systém dítěte nemůže zvládnout asimilaci bílkovinného kravského mléka.

O něco později, asi po 2-3 týdnech, představte své dítě ovocem a zeleninou. Nemohou být pouze vařeny samy, ale také zakoupeny v obchodech s dětskými potravinami, v této záležitosti neexistují žádné názory lékařů na jednom místě. V každém případě si můžete sami vařit pouze z čerstvého, pečlivě umytého a oloupaného ovoce a zeleniny.

Po asi 8 měsících můžete zadat maso. Začněte s tím, že je nutné s dietními odrůdami, jako je králík a krůtí. První den může dítě nabízet jen poloviční lžičku masového pyré a pomalu zvyšuje jeho denní dávku na 50 gramů.

Po 9-10 měsících může strouhanka ochutnat vaječný žloutek a rybí maso. Buďte opatrní s těmito výrobky - mohou způsobit poměrně silnou alergickou reakci.

Jaký měsíc začnou krmit umělé dítě?

Věk doplňkového krmení umělých dětí v různých situacích se může pohybovat od 3,5 do 5,5 měsíců. Obvykle první zavedení zeleninových pyré. Zpočátku je polovina čajové lžičky tohoto produktu podávána dítěti na snídani a během dne se sledujte, jak reagoval. Pokud je vše v pořádku, další den se zelenina nabídne na oběd, což zvýší částku 2 nebo 3 krát. od kterého měsíce můžete své dítě přivádět

Postupně se denní dávka zvyšuje na hodnotu doporučenou lékařem. Ihned, jakmile se drobek plně přizpůsobí novému produktu, můžete se pokusit zadat následující. Obvykle se to stane za 4-7 dní.

1

Nejdříve dávejte dítě pouze jednokomponentní pyré. Takže můžete okamžitě reagovat, pokud projeví alergickou reakci, a nebudete pochybovat o tom, který výrobek je v daném případě alergenem. Nejlepší je zavést zeleninové pyré v následujícím pořadí - cuketa, karfiol, brokolice, dýně, mrkev.

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

2 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: