Problémová kůže tváře – léčba

Problémová léčba kůže na obličeji

Léčba problematickou pleť je komplexní vyšetření a zlepšení těla, jmenování jednotlivých postupů péče, a je-li to nutné, jmenování postupy pro odstranění kosmetických vad. Velmi často se stává, nevěděl, co dělat s problematickou pleť, mnozí připustit velkou chybu, že se snaží léčit kůži jako samostatný prvek od těla, a také poměrně nekonzistentní a nahodilá. Ale kůže je největší orgán, který plní mnoho funkcí. Jak víte, všechny orgány a systémy v lidském těle jsou vzájemně propojeny. A s problémem pokožky obličeje by léčba měla začít s odstraněním vnitřních problémů. Eliminaci vlivu vnějších faktorů, ve většině případů je to nemožné, proto, jak vyřešit tento problém v programu denní péče zahrnuje používání ochranných pomůcek.

Co dělat s problémovou kůží?

Problémová kůže může být rozdělena do 3 skupin:

  1. Suchá a citlivá, náchylná k podráždění a vzhledu časných vrásek.
  2. Olejnatá kůže s velkými póry, náchylná k akné.
  3. Kombinované, které jsou spojené s problémy první a druhé skupiny.

U každého druhu pokožky je třeba zvolit individuální ošetření, samozřejmě nejlépe za pomoci odborníka. Přineste pokožku v pořádku a zbavte se nejčastějších problémů a pomocí lidových metod.

Léčba problémové pokožky s lidovými léky

V receptech domácí kosmetiky nejúčinnější pro pokožku člověka jsou následující prostředky:

1. Esenciální oleje

Růžový olej je účinný v prevenci předčasných vrásek. Olej z čajovníku je dobrým antiseptikem. Citronový olej má příznivý účinek na všechny typy pleti. Levandulový olej uklidňuje pokožku. Mátový olej dobře tónuje. Olej může být přidán do krému, v parní lázni nebo masce, a také s pomocí olejů tvoří terapeutické komprese.

2. Léčivé byliny

Infuze bylin se používají k přípravě lotionů a tonik, stejně jako při výrobě domácí masky. Heřmánek odstraňuje podráždění a záněty, vhodné pro všechny typy pleti. Pro mastnou pokožku se doporučuje mátová, neplodná, matka a nevlastní maminka.

3. Kosmetická hlína

Každý druh kosmetické hlíny má určitý léčebný účinek, který je široce používán v kosmetologii. Pro suchou kůži je užitečná černá hlína, pro mastnou pleť - bílou. Růžová hlína zmírní podráždění a modrá pomůže v boji proti akné.

4. Kakaové máslo

Kakaové máslo je účinným nástrojem jak pro externí, tak pro absenci kontraindikací pro vnitřní použití. Na základě kakaového másla, výživných a hydratačních mastek se vyrábějí krémy. Kromě toho je kakaové máslo účinné antibakteriální. Nejlepší je koupit kakaové máslo v lékárně.

5. Med

Med je účinným prostředkem pro všechny typy pleti. Za prvé, med podporuje pronikání užitečných složek do hlubších vrstev pokožky. Avšak med je sám o sobě dlouho známý léčebnými vlastnostmi. Medová masáž jemně čistí pokožku, tóny a vyživuje. Medové masky odstraňují podráždění, mají antibakteriální účinky. Také med je přírodní konzervační látka, která se používá při přípravě léčivých mastí.

6. Rostlinné oleje

Olivový, lněný, mandlový, broskvový, olej z pšeničných klíčků aktivně zvlhčuje a vyživuje pokožku. Používají se k léčbě suché pokožky, zmírňují podráždění, zabraňují odlupování. Aby se zabránilo otokům, měly by být produkty na bázi oleje aplikovány 1,5 hodiny před spaním a bezprostředně před spaním odstraňte přebytečný olej tkání.

Obecná doporučení pro léčbu problémové kůže

  • Při použití lidových metod byste měli pečlivě vybírat součásti pro přípravu léčivých přípravků. Přísady musí odpovídat typu pokožky a musí mít potřebné kroky k vyřešení problému;
  • při léčbě problematické pokožky se nedoporučuje používat dekorativní kosmetiku, protože upouvá póry a v mnoha případech obsahuje škodlivé složky. Výjimkou mohou být minerální kosmetika, které mají léčebné a ochranné vlastnosti;
  • Použití profesionální řady lékařských kosmetických přípravků by mělo být pod dohledem odborníka. Tyto léky obsahují silné složky, které mohou při zneužití způsobit problémy;
  • s problémem kůže na obličeji, léčba musí být nezbytně doprovázena náležitou péčí, vhodnou pro typ pleti. Bez tohoto účinku může být léčba krátkodobá nebo úplně nepřítomná;Co dělat s problémovou kůží
  • takové problémy s kůží jako houbové léze, kožní onemocnění, demodikóza, pigmentační skvrny jsou léčeny pouze pod dohledem specialisty;
  • léčba problémové pokožky obličeje, bez zdravotních a restaurátorských opatření nepřinese požadovaný výsledek. Dokonce i denní 15minutová gymnastika, jednoduché dýchací cvičení a zavádění čerstvého ovoce a zeleniny ve stravě jistě zlepší stav kůže.

Co dělat s problémovou kůží, samozřejmě každý rozhodne sám za sebe. Chcete-li se obrátit na odborníky, nebo samostatně věnovat léčbu problému kůže tváře národní prostředky, vše závisí pouze na příležitostech a osobní preference. Ale v každém případě, obecné zlepšení, trpělivost a hloubka při provádění postupů povedou k požadovanému výsledku.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 46 = 53

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: