Sentose

senthopa singapore

Toto místo může být bezpečně připsáno unikátnímu, protože relativně malá oblast v něm může ubytovat neuvěřitelný počet atrakcí a zábavy. Turisté zde nemusí být nudí, protože můžete najít práci jako aktivní mladí hledači živých dojmů a milenci se trochu uvolní a uvolní se.

Sentosa - ostrov snů

Ostrov Sentosa je součástí státu Singapur a nachází se na jižním pobřeží asi 500 metrů hluboko do Indického oceánu. Toto je uznávané a nejnavštěvovanější lokální středisko s rozlohou 5 km2, podle statistik zde každoročně přichází více než 5 milionů turistů.

Jakmile ostrov nazýván Pulau Blakang Mati - «Island of the Dead“, je pravděpodobné, že piráti pohřbili své vězně zde i nepřátelé. Později na ostrově vyrostla vesnice rybářů a poté - pevnost Britů - strategický objekt. Odtud byl vchod do zátoky střežen a válka s piráty byla vedena. Moderní jméno bylo dáno v roce 1972, přeložil z malajského „Sentosa“ znamená „Mír, mír“, s přibližně let a začíná znovuzrození ostrova ve středisku ráji.

Klima ostrova - pohádka

Sentosa je vždy horká a vlhká, stejně jako v oblasti rovníku. Není tam žádný zvyk dělení na suché a deštivé období. Průměrná teplota "zimy" na rovníku od průměrné letní teploty se liší o 1-2 stupně. Tam je mnoho srážek, až 250 mm měsíčně, ale sprchy nejsou dlouhé a teplé. Nejnižší teplota zaznamenaná na ostrově je + 19,4 stupňů. Průměrná denní teplota kolísá v rozmezí + 26 + 31.

Ostrov Sentosa

Jak se dostat na ostrov Sentosa?

Za prvé, že hlavní ostrov v Sentosa nepřekračuje, žádná linka metra, ale zpravidla výchozím bodem je stanice Harbour Front (větví 6 a 9, samozřejmě) - to je ve třetím patře obchodního komplexu. K dispozici jsou výdejny jízdenek, kde si můžete koupit mapy ostrova zábavy a vstupenky ve všech jízdách, klidná i když to může být provedeno na ostrově Sentosa.

Vaše volba se objeví čtyřmi způsoby:

 1. Pěšky a není to tak nudné, jak se na první pohled může zdát. Ostrovy jsou propojeny víceúrovňovou pěší zónou - Sentosa Boardwalk. Začíná z nákupního centra VivoCity a běží rovnoběžně s mostem. Co je překvapivé pro mnoho turistů, cesta má dvě úrovně: horní - krytá pohyblivý chodník (travalatory), které přinesou svůj nárok na vstup turniketu na Sentosa a spodní, který je vybrán rekreantů, kteří chtějí chodit a dýchat mořský vzduch. Most je otevřený nepřetržitě, ale vlečná síť je od 7:00 do poledne. Vstup na Sentosa Boardwalk je placen odděleně a stojí za každou návštěvu ve všední dny 1 sinodolar.
 2. Monorail - Sentosa Express - pohodlná volba pro pohyb, vlaky odcházejí přímo z stanice metra Harbour Front každých 5-7 minut a dělají čtyři zastávky na ostrově. Cesta probíhá od 7:00 do půlnoci, cena letenky je 4 singondolary, která již zahrnuje vstupní poplatek pro Sentosa.
 3. Lanovka je nejdražší, ale také nejpůsobivější verze cesty. Jejich vozy na vás čekají na horu Faber nebo v centru přístave Harbour Front každý den od 8:30 do 22:00. Dospělý vstupenka "tam" bude stát 24 dolarů Singapuru, a zpáteční cesta - pouze 26, vstupní lístek na ostrov je již zahrnut. Děti do 12 let v jednom směru - 14, v obou - 15 Singapurských dolarů. Děti do 3 let se neúčtují.
 4. Veřejnou dopravou: autobusem z terminálu přístavního přístavu na známou přístavní stanici přístaviště, taxíkem nebo pronajatým automobilem. Ale v takovém případě vám bude účtováno auto a auto můžete nechat na zvláštním parkovišti.
 5. Sentosa Boardwalk Jednosměrná silnice

  Jak mohu navigovat na ostrov Sentosa?

  Většina turistů raději chodí po ostrově pěšky, protože její největší délka nepřesahuje 3 km. Ale pokud jste unavení nebo ušetříte energii, abyste navštívili novou atrakci, můžete využít bezplatnou ostrovní dopravu: jednokolejku, autobusy nebo minivany. Provozuje tři různé trasy s intervalem 10-30 minut.

  Tam jsou některé neobvyklé způsoby cestování na ostrově:

  1. Na plážích ostrova se nachází speciální plážová tramvaj - Sentosa Beach Tram, zdarma.
  2. Střed ostrovu s pobřežím je spojen Skyline Luge Sentosa. Na něm vás zvedne lanovka a na pláž se dostanete na speciální tratě na drobných automobilech. Je to zábavné, ale je zaplaceno.

  Ostrov Sentosa v Singapuru - nejnavštěvovanější místa

  Mezi atraktivity ostrova Sentosa patří několik míst, které turistům nabízí neuvěřitelná poptávka. Zde je nějaký hitový průvod některých míst na ostrově Sentosa v Singapuru, které opravdu stojí za návštěvu (mimochodem, existuje několik způsobů, jak ušetřit při létání značně).

  1. Zábavní park Universal Studios v Sentose. Areál parku jistě není srovnatelný s velikostí Disneylandu, ale rozsah je impozantní. Celá oblast je rozdělena do tematických zón. Návštěvníci jsou pozváni, aby se ponořili do atmosféry New Yorku a chodili po Broadwayi, památné atrakce, které vám budou nabídnuty v oblasti starověkého Egypta. Neméně zajímavé zážitky vás čekají v části parku věnovaného ztraceným nebo vodním světem. Zábavní park Sentosa je oblíbenou rekreační destinací pro veselé firmy a celé rodiny. Náklady na vstupenky do zábavního parku Sentosa pro dospělé jsou asi 75 dolarů, cena dětského lístku je asi 50 dolarů.
  2. Sentosa, Singapur1

  3. Lanovka do Sentose. To není jen jeden ze způsobů, jak se dostat k Sentose, ale také vzrušující dobrodružství. Většina turistů dává přednost lanovce, protože okna nabízejí neuvěřitelný výhled na zátoku, přístav a mrakodrapy. Dnes je také nejdelší cestou na celém světě a po nedávné rekonstrukci je nejbezpečnější.
  4. Sentosa, Singapur2

  5. Oceanarium Sentosa "Marine Life". Toto je jedno z největších akvárií v Asii, které je velmi oblíbené u hostů a obyvatel Sentose. Můžeme říci, že je to takový komplex, který zahrnuje samotné oceánie, námořní muzeum a vodní park "Adventure Bay". Zvláštností tohoto místa jsou speciální dotykové bazény. Jedná se o bazény, ve kterých můžete nejen vidět, ale i obyvatele. V jiné pánvi můžete posílat brusle, které jsou již dlouho zvyklí na pozornost hostů. Velké potěšení dává dospělým i dětem příležitost pozorovat, jak potápěči podávají ryby, vrhají se na dno akvária.
  6. Sentosa, Singapur3

  7. Laserová show můžete vidět v jižní části ostrova Sentosa. "Písně na moři" ukazují pouhých dvacet minut chůze od zábavního parku. Brýle je impozantní a mnoho návštěvníků přijde na tuto show.

  Sentosa, Singapur4

  Dovolená v Sentosa

  Pokud jdeme do teplých zemí, pak je logické spoléhat na příležitost koupat se a užít si trochu na pláži. Na ostrově je spousta takových míst k odpočinku. Pláže jsou velmi čisté a zaujímají více než tři kilometry. Všechny pláže v Sentose jsou veřejné, ale všechny jsou vybaveny krytými pavilony v případě deště, tam jsou speciální skříňky pro osobní předměty a spoustu toalet a sprchy.

  Kromě nečinnosti se turistům nabízí půjčovna jízdních kol a procházky podél běžeckých pásů. Také tam je speciální tramvaj, aby se turisté mohli pohybovat podél pláže.

  Nejlidnatější pláž na ostrově Sentosa v Singapuru Tanyen - Skvělé místo pro milovníky ticha a prázdné plstění pod sluncem. Nedaleko se nachází výborné parkoviště a plážový klub.

  Sentosa, Singapur5

  V centrální části města Sentosa v Singapuru je pláž Palawan. Je také nejjižnějším bodem celé kontinentální Asie. Toto místo je ideální pro rodinnou dovolenou. Tam jsou všechny podmínky pro děti, zvláště populární je pláž atrakcí pro malé fanoušky pirátského ostrova.

  Sentosa, Singapur6

  Pro mladé lidi a aktivní obyvatele je pláž nejvhodnější Siloso. Zde můžete hrát na vybaveném volejbalovém hřišti, je to místo koncentrace klubů a fanoušků hlučného odpočinku. Takže můžete jít na ostrov jako velká hlučná společnost a přátelská rodina, zábava a vynikající odpočinek jsou zaručeny všem.

  Sentosa, Singapur7

  Kromě Sentosy má Singapur mnoho dalších zajímavých míst.

  Kde bydlet?

  Ostrov Sentosa může nejen navštívit pro rekreaci a zábavu, ale dokonce může žít, užívat si čerstvého vzduchu a ticha v parku. Je třeba si uvědomit, že Singapur je velmi rozvinutý a daleko od levných zemí a většina služeb na ostrově Sentosa je ještě dražší.

  Na ostrově zábavy a rekreace postavili více než tucet hotelů a většina z nich má pět hvězdiček. Tam jsou dokonce speciální hotely pro milovníky golfu. Minimální cena pokoje za dva na den je asi 7000 dolarů Singapuru. V některých hotelech jsou pokoje s náklady na 25-26 tisíc singondolarů a ti, kteří chtějí odloučenou dovolenou, si mohou pronajmout vilu za 30-32 tisíc. Další informace o některých možnostech:

  1. Shangri-La je Rasa Sentosa Resort (5 hvězdiček) - elegantní plážový hotel s vynikajícím výhledem na jižní Čína moře. A to je jediný hotel v celém státě Singapur, který má vlastní pláž u slavné pláže Siloso Beach. Hotel byl otevřen až po dlouhé rekonstrukci a je připraven nabídnout svým hostům ideální podmínky.
  2. Shangri-La je Rasa Sentosa Resort Pokoje hotelu Shangri-La Rasa Sentosa Resort
  3. Hotel-sanatorium Resort Sentosa Spa (5 hvězdiček) - velmi stylové a naprosto vše v klidné tropické zeleně, s výhledem na moře v blízkosti klidné pláže Tanjong Beach. Hotel je známý svou elegantní lázní Botanica, která má program služeb na dlouhé období odpočinku a vynikající restaurace.
  4. Sentosa Resort & Spa Sentosa Resort & Spa v zeleni
  5. Hotel Capella Singapur (5 hvězdiček) - místo dlouhé zastávky pro luxusní cestovatele pro milovníky luxusu a lahůdek a zvláštních postojů. Hotel má několik bazénů a skutečnou knihovnu, která se podobá starému elitnímu klubu, kde si můžete přečíst kvalitní setkání a chatovat s ostatními hosty. Budova hotelu je postavena ve formě symbolických osmi, ve středu kterého můžete uvažovat o britských budovách z konce 18. století. Věří se, že hotelové restaurace jsou nejlepší restaurace v celém Singapuru.
  6. Hotel Capella Singapur Hotel Capella Singapore zevnitř
  7. Siloso Beach Resort Sentosa (4 hvězdičky) - klidný hotel v tlusté vegetaci; krásný výhled na moře, venkovní bazén s pramenitou vodou a lázně. V docházkové vzdálenosti se nachází vodní park. Pro všechny jsou ekologické zájezdy prováděny každý den.
  8. Hotel Siloso Beach Resort bazén Sentosa Hotel Siloso Beach Resort v Sentosa
  9. Costa Sands Resort (3 hvězdy) - levný hotel v Singapuru s pěkným parkem, který se nachází naproti zapalovací pláži na pláži Siloso. Místní obyvatelé rádi tráví svůj víkend tady, hotel pronajímá piknikové grilování venku. Pro život, hotel nabízí velký výběr útulných a elegantních pokojů a rodinných rodinných bungalovů.
  10. Costa Sands Resort Costa Sands Resort zevnitř

  Kromě hotelů na pláži se můžete usadit v jednom z největších komplexů na světě - Resorts World Sentosa. Bylo slavnostně otevřeno v roce 2010, báječná částka na jeho výstavbu: 6,59 miliardy dolarů.

  Středisko se rozkládá na ploše 49 hektarů, kde kromě slavné Universal Studios Singapore Park a dalších zábavních zařízení byly postaveny čtyři módní pětihvězdičkové hotely a komplex vily:

  • Resorts Svět Sentosa - Hotel Michael;
  • Resorts World Sentosa - slavný hotel;
  • Resorts World Sentosa - hotel Hard Rock;
  • Resorts World Sentosa - hotel Equarius;
  • Resorts World Sentosa - plážové vily.

  Také na území komplexu je několik velkých lázeňských center.

  Komplex hotelů Resorts World Sentosa

  Nejlepší restaurace v Sentose

  Ostrov Sentosa má všechno, aby získal spoustu zábavy, týká se gastronomických mistrovských děl místních restaurací, které jsou zde otevřeny několik desítek:

  1. Zahradní restaurace Je považován za jednu z nejlepších restaurací v Singapuru, která rozhodně stojí za návštěvu návštěvníků gurmánů. Sklon menu je vyroben z kvalitních přírodních biopotravin, jejichž produkty jsou získávány ze speciálních biofaktorií. Nabízíte řadu známých pokrmů se zdravými přínosy. Restaurace je velmi populární u veganů.
  2. Zahradní restaurace

  3. Restaurace Knolls bohatý na různé středomořské kuchyně, šéfkuchař zdůrazňuje bylinky a koření. Nabídka se mění velmi vzácně a každé jídlo je považováno za mistrovské dílo v gastronomii v Singapuru. Malá čokoládová kašna je v restauraci.
  4. Restaurace Knolls

  5. Restaurace Cassia nabídne svým návštěvníkům asijskou kuchyni a zejména širokou nabídku čínské kuchyně. Vynikající klasické pokrmy a mořské plody, stejně jako mnoho omáček nezanechá nikoho lhostejný.
  6. Restaurace Cassia

  7. Francouzská restaurace L'Atelier de Joel Robuchon otevřený typ je velmi oblíbený. Můžete vidět, s jakou láskou je každý pokrm připraven, několik značkových mistrovských děl a velká mapa evropských vín vám ukáže všechny aspekty opravdového potěšení.
  8. Restaurace L'Atelier de Joel Robuchon

  Pokud potřebujete speciální nabídku a produkty, musíte předem připravit výběr restaurace. V opačném případě nemusíte ztrácet čas hledání, kde máte občerstvení nebo večeři. V hotelu Sentosa jsou v každém hotelu k dispozici různé restaurace, stejně jako různé restaurace, kavárny a bary se nacházejí v celém ostrově poblíž každé atrakcí.

  Zajímavé fakty

  1. Singapurci milují čistotu tolik, že zakazují žvýkání žvýkaček a jejich analogů na své zemi.
  2. Left-handers note: Indická a malajská jídla jsou přijímána pouze pravou rukou.
  1
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: