Saúdská Arábie – cestovní ruch

Saúdská Arábie - cestovní ruch

V poslední době Saúdská Arábie otevřela své hranice turistům. Tato země vám ukáže úplné zabarvení starých pouští a některých svatyní muslimského světa. Kombinace modernosti a starodávných tradic východu z něj dělá dostatečně atraktivní kulturní rekreaci. Potápění se stalo charakteristickým rysem cestovního ruchu Saúdské Arábie. Exkluzivní podvodní svět a odpočinek na Rudém moři budou nezapomenutelným dobrodružstvím.

V poslední době Saúdská Arábie otevřela své hranice turistům. Tato země vám ukáže úplné zabarvení starých pouští a některých svatyní muslimského světa. Kombinace modernosti a starodávných tradic východu z něj dělá dostatečně atraktivní kulturní rekreaci. Potápění se stalo charakteristickým rysem cestovního ruchu Saúdské Arábie. Exkluzivní podvodní svět a odpočinek na Rudém moři budou nezapomenutelným dobrodružstvím. Pro úplnost pocitů je třeba navštívit soutěž velbloudů krásy nebo se zúčastnit královské zábavy - sokolnictví. Cestovní ruch v Saúdské Arábii vám poskytne moře nových dojmů. Zjistíme, které z nich!


Kdy jít do Saúdské Arábie?

Nejvíce úspěšný čas pro návštěvu Saúdské Arábie je období listopad-únor. Teplota vzduchu v tomto okamžiku klesá a odpočinek na pobřeží Rudého moře se stane pohodlným. V letních měsících je vzduch velmi horký a pro cestující je fyzicky obtížné být venku.

Kromě toho při návštěvě Arábie stojí za zvážení období svatého svátku Ramadánu a Hajje. Každý rok se tyto události odehrávají v různých měsících, přesunují se kvůli islámskému kalendáři, který je spojen s lunárním cyklem. Pokud neprodáváte islám, v tuto chvíli byste neměli jít sem: poutní pastva neumožňuje pohodlný transfer do měst v zemi.

Hotely na pobřeží Rudého moře

Druhy rekreace v Saúdské Arábii

Hlavní typy cestovního ruchu v této zemi jsou:

 • náboženské;
 • exkurze;
 • pláž;
 • aktivní;
 • archeologický.

Zvažme každou z nich podrobněji.

1

Náboženská turistika

Saúdská Arábie je země, kde bylo založeno náboženství islámu. Poutníci z celého světa přicházejí do Mekky - nejposvátnější místa všech muslimů. Stojí za zmínku, že pohanům není dovoleno, jako v Medině. Na území tohoto starobylého města je mešita Al-Haram a hlavní útočiště muslimů - Kaaba. Druhým posvátným městem Saúdské Arábie je Medina. Mezi mnoha nádhernými mešitami je nejdůležitější mešita proroka.

Mešita proroka v Medině

Exkurze v Saúdské Arábii

Během posledních několika let výrazně vzrostla poptávka po poznávacím turismu. Začněte lépe poznat zemi z hlavního města - Rijádu. Město má mnoho příležitostí seznámit se s kulturními hodnotami, které k nám přišli během staletí, a s moderními památkami. Hlavní místa k návštěvě hlavního města Saúdské Arábie jsou:

 • historické centrum krále Abdul-Aziz, jehož komplex zahrnuje Národní muzeum Saúdské Arábie;
 • Mešita Al-Madi;
 • pevnost Masmak;
 • 267 metrů vysoká věž Al Faisaly, zdobící centrum města;
 • televizní věž Rijádu;
 • Královské centrum Saúdské Arábie, které je nejvyšší budovou v zemi;
 • Park krále Abdulláha a parku Dhira;
 • Zoo Rijádu;
 • veřejná knihovna krále Abdul-Azize.

Královské centrum

Turistika v Saúdské Arábii znamená navštívit další města, kde jsou hlavními atrakcemi muzea, parky, pevnosti a staré trhy. Nejoblíbenější pro výlety jsou:

 1. Jeddah - město na Rudém moři. Nejmalebnějším místem je oblast El Balad, sídla Nasif a Sharbatly, městské muzeum postavené z korálů. Je zajímavé navštívit starobylý trh El Alawi, kde jsou bohaté tradiční východní produkty.
 2. Abha - zelená oáza. Město je známé pro plantáže ovoce a kávy. Hlavní pýchou je národní park Asher. Také stojí za to navštívit uměleckou vesnici Al-Miftaha a vychutnat si práce vytvořené nejlepšími sochaři a umělci země.
 3. Národní park Asir

 4. Buraydah Je to město parků. Kromě nádherných parků stojí za návštěvu historické muzeum, kulturní centrum a nákupní centra.
 5. Dammam - Mořské město. Ujistěte se, že navštívíte nádherný park King Fadh, Dammam Heritage Museum, Národní muzeum a zoologickou zahradu.
 6. Dhahran - stojí za návštěvu ostrovů - Darin a Tarut, kde se dochovaly starověké pevnosti. Ve městě samotném je zajímavé obchodní centrum a nábřeží Cornish.

Dovolená na pláži v Saúdské Arábii

Po celý rok nabízí horké slunce turistům příležitost plavat v teplých vodách a pohořádat na sněhově bílém písku. Pro turisty odpočívající na Rudém moři v Saúdské Arábii - to je především Jeddah. K dispozici jsou komfortní pláže a luxusní hotely. Město je také zajímavé muzea a starobylé čtvrti. Mnoho turistů sem přijela na hrobku předka lidstva - Evy.

Pobřeží Rudého moře

Aktivity v Saúdské Arábii

Různé venkovní aktivity příjemně překvapí i ty nejnáročnější cestující. V Saúdské Arábii se můžete účastnit následujících akcí:

 1. Sokolnictví. Dnes je to jedna z nejoblíbenějších zábavy, ale ne nejlevnější, protože jeden sokol loví asi 80 tisíc dolarů.
 2. Sokolnictví

 3. Camel Race. V hlavním městě a případné beduínské osadě můžete kdykoliv během roku navštívit takovou akci. Kromě toho se v zemi konají soutěže krásy pro velbloudy - velmi hazardní hry.
 4. Camel Race

 5. Dostihy. Arabské koně jsou považovány za nejlepší na světě, proto není divu, že je věnována velká pozornost těmto zvířatům. Každoročně se konají dostihy, soutěže a různé akce.
 6. Potápění. Vedle Jeddah je potápěčský ráj na předměstí - Obir, kde se potápěči během sezony setkávají po celém světě. Červené moře má jedinečný a bohatý podmořský svět, můžete obdivovat nedotčené korálové útesy.
 7. Potápění

 8. Rybaření. Bude zajímavé pro ty, kteří se chtějí naučit původní starodávné metody rybolovu. Takové zájezdy jsou velmi populární v Saúdské Arábii.
 9. Plavba na jachtě. Báječná zábava podél pobřežních ostrovů. Jachty mají vše, co potřebují na palubě. Můžete zastavit loď na rybářském místě a zařídit vynikající rybaření.
 10. Safari. Z Jeddahu cestují turisté nejen na terénních automobilech, ale i na velbloudy. Prohlídka zahrnuje výlet do pouště a studium nejbohatějšího dědictví starobylého Arabského poloostrova, včetně hor Sarawat a Al-Hijaz.

Safari v poušti

Archeologická turistika

Starobylá země s historií, která ve svých píscích udržuje mnoho tajemství. Archeologické vykopávky v Saúdské Arábii přinesou turistům spoustu odměn ve formě nalezených artefaktů. Nejlepší místa pro toto jsou:

 1. Archeologický komplex Madain Salih. Leží na severozápadě země, v regionu El Madina. Jedná se o skalní pohřby patřící do 1. století. Komplex zahrnuje mnoho neprobádaných objektů a mohutných skalních hrobek.
 2. Abha. V tomto městě je starobylý a jedinečný palác Shada. Jeho stěny obsahují mnoho archeologických artefaktů.
 3. Ed Diria. Je to první kapitál království a nejlepší archeologické naleziště v Saúdské Arábii. Mezi zříceninami můžete vidět mešity, starou městskou zeď a několik paláců.

Archeologický komplex Madain Salih

Charakteristiky cestovního ruchu v Saúdské Arábii

Saúdská Arábie je velmi konzervativní země a zde žijí v přísném dodržování práva šaría. Turisté si musí pamatovat následující:

 1. Noční zábava zde je zakázána.
 2. Cestovní ruch pro ženy v Saúdské Arábii zahrnuje mnoho zákazů: zejména nosit otevřené oblečení a dokonce i řídit auta. Všechny ženy mladší 40 let musí doprovázet blízké příbuzné. Měli bychom také mít na paměti, že mnoho míst je rozděleno na "mužské" a "ženské": pláže, muzea, obchody. V mešitách pro dámy jsou k dispozici oddělené místnosti a vchody.
 3. Vzhled žen v Saúdské Arábii

 4. V Saúdské Arábii není dovoleno ani samotný cestovní ruch. Pohybující se po celé zemi mohou být pouze skupiny s tour operátory.
 5. Alkohol a drogy jsou přísně zakázány, jejichž porušování je trestáno smrtí a nezáleží na tom, zda jste turisty nebo místní.
 6. Pokud se váš výlet do Saúdské Arábie shodoval se svatým svátkem, pak budete muset dodržet i přísný půst.

Náboženská turistika

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: