Penang

Penang

Tam je spousta zajímavých míst na Malajském souostroví, který stojí za návštěvu, být v této části Asie. Velmi pozoruhodný je ostrov Penang, který je součástí státu ve stejném stavu Malajsie. Když se podíváte na fotografii Penangu v Malajsii, pochopíte, proč se tento ostrov nazývá také Pearl of the East - nejzajímavější a nejkrásnější památky a zde se soustředilo velké množství zábavních institucí.
V Penangu existují velké výrobní společnosti, elektronický průmysl je rozvíjen a současně místní obyvatelé, stejně jako před mnoha staletími, se zabývají pěstováním rýže, ovoce a výrobou pryže.

Základní informace

Pokud nevíte, kde je Penang Island v Malajsii, podívejte se na mapu. Tento ostrov je spojen s pevninou nejdelším mostem v Asii. Jednou, ještě neobydlená, patřila kultánskému sultánovi. V roce 1787 koupil ostrov East India Company v osobě Angličana Františka Lighta a založil zde první město. To bylo pojmenované Georgetown na počest krále Jiří, a ostrov se stal britskou kolonií. O několik let později se na těchto potenciálně turistických místech otevřely první hotely a začínají zde rekreanti.

Mapa ostrova Penang

Klima na ostrově Penang

Když se pod oknem objeví podsaditá podzimní vlhkost, která se postupně mění na zimní sněhové bouře, začíná turistická sezóna na Penangu. Ale v létě, během období dešťů, zde není nic co dělat. Velké kolísání průměrné roční teploty na ostrově, jako je tomu v kontinentální části Malajsie, není pozorováno - v průměru to je +23 ... + 32 ° С. Zde je voda příjemně teplá - + 26 ... + 28 ° С.

Hlavní město ostrova

Ostrovy Penang

Poměrně velký ostrov s počtem obyvatel více než 400 000 lidí má několik velkých a malých měst:

1
 • Georgetown, ve státě Penang je hlavním městem ostrova;
 • Jelutong je předměstí Georgetownu;
 • Gelugor - se nachází ve stejné části ostrova jako hlavní město;
 • Bayan Lepas - se nachází v jižní části Penangu;
 • Batu Ferringhi je malé osídlení na severu ostrova.

Georgetown

Obyvatelstvo ostrova Penang

V Malajsii, obývaném hlavně malajskými, je Penang výjimkou, protože většina obyvatelstva zde žije čínština a jazyk, kterému mluví - čínské.

Co vidět v Penangu?

Stejně jako ostatní oblasti Malajsie, Penang má své vlastní jedinečné atrakce. Že je tam jen Georgetown, který je pod ochranou UNESCO. Cestovní ruch je jedním z důležitých zdrojů příjmu na ostrově, proto návštěvníci jsou vždy očekáváni s srdečností. Zde jsou některé místa k návštěvě v Penangu:

 1. Most vedoucí z Penangu z pevniny. Má délku 13,5 km a je vizitkou ostrova.
 2. Most na ostrov

 3. Chrám hadů - postavený slavným léčitelem.
 4. Chrám hadů

 5. Motýlová farma je největší v zemi.
 6. Butterfly farm na ostrově

 7. Chrám Kek Lok Si je kombinací architektonických stylů Barmy, Číny a Thajska.
 8. Chrám Kek Lok Si

 9. Muzeum Penang - vypráví o historii ostrova.
 10. Park Bukit Mertadjam - se nachází v nejvíce džungli a je osídlen mimořádnými ptáky a vzácnými zvířaty.
 11. Zahrada tropických koření - se skládá z více než 500 rostlin.
 12. Zahradní koření

 13. Chov ibišků a orchidejí.
 14. Hill Penang Hill - má výhledovou plošinu v nadmořské výšce 821 m.
 15. Panoramatický výhled na horu Penang

 16. Botanická zahrada Georgetown s krásným vodopádem.
 17. Botanická zahrada

 18. Buddhistický chrám barmského.
 19. Slavná arménská ulice, kde se konala natáčení amerického celovečerního filmu "Anna a král".
 20. Arménská ulice

 21. Dům-muzeum malajského zpěváka, herec a skladatel Ramli.
 22. Národní park Penang.
 23. Národní park Penang

 24. Penangské vojenské muzeum, které se nachází na troskách staré bašty.

Vojenské muzeum v Penangu

Zůstaňte na Penangu

Zajímavé diskotéky, vzrušující nákupy a návštěvy architektonických památek - to jsou druhy zábavy, které turisti čekají v Penangu. Nákupní centra ostrova Penang - ráj pro shopaholika. Ale většina hostů je samozřejmě přitahována dovolenou na pláži. Nejlepší pláže v Penangu se nacházejí v severní části ostrova:

 1. Monkey Beach (Teluk Duyung) v Malajsii, na ostrově Penang. Pláž opic je docela oddělená, jít nebo jít do ní bude mít džungli.
 2. Pláž Batu Ferringhi (Batu Ferringhi nebo Batu Ferringgi) je nejdostupnější. K dispozici je vše pro aktivní sporty a relaxační dovolenou na pláži.
 3. Tanjung Bungah (Tanjung Bungah nebo Tanjong Bungah). Jméno se převádí jako "květinový plášť", což není pravda - pláž je často velmi znečištěná.
 4. Bayan Lepas - se nachází v blízkosti letiště.
 5. Pantai Teluk Kampi (Teluk Kampi Beach) se nachází v národním parku.
 6. Pulau Aman (Aman Island) je klidná a klidná pláž v blízkosti rybářské vesnice.
 7. Pulau Jerejak (Ostrov Jerejak) - je módní plavit trajektem z Georgetownu.
 8. Pantai Keracut je hnízdiště pro želvy.
 9. Pláž Teluk Bahang je poměrně klidná a odlehlá.
 10. Pantai Nelayan má molo, kde můžete sledovat práci rybářů pracujících v sousední obci.

Hotely v Penang

18 hotelů z 22 volných hotelů v Penang - pětihvězdičkový. Úroveň služeb v nich se mírně liší od obecně uznávaného evropského, ale stále je na poměrně vysoké úrovni. Kromě toho je hostům k dispozici mnoho hostujících bran.

Penang hotely

Jak se dostat z Kuala Lumpur do Penangu?

Vzhledem k tomu, že Penang v Malajsii má vlastní letiště a přístav, není těžké se dostat na ostrov. Let je levný a čas ve vzduchu bude trvat necelých hodinu. Ale trajekt do Penang pochází z Langkawi a není rychlým vozidlem, cesta trvá tři hodiny. Během této doby se můžete těšit na vody Adamanského moře.

Letiště Penang

Dopravní síť je dobře rozvinutá na samotném ostrově. Autobusy zajišťují pravidelné lety. V Georgetownu je pro výlet kolem Penangu speciálně zajištěn bezplatný autobus pro turisty. Pokud chcete, můžete si půjčit auto nebo motorku nebo si vzít taxi.

Turisté často navštěvují ostrov Penang a žádají o vízum do Singapuru. Můžete to udělat na ostrově bez různých byrokratických zpoždění a přeplatků.

Trajekt do Penang

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 5 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: