Basilej

Basel, Švýcarsko

Chystáte se do Švýcarska, mnoho turistů z nějakého důvodu nemají velký zájem o návštěvu jednoho z největších měst v zemi - Basilej, protože prostě neví, že to může být viděno od památek, ale nejstarší univerzitou.

Z tohoto článku zjistíte, co je zajímavé Basilej - druhým největším městem ve Švýcarsku a hlavním městem stejnojmenného kantonu.

Prohlídka v Basileji

Běžící v Basileji, řeka Rýn rozděluje město na Malou (obytnou část) a Velkou (historickou). Jedná se o druhou část a je nutné cestovat pěšky pěšky, protože není povoleno provozu. Zvažte hlavní atrakcí města:

 1. Velké množství atrakcí se nachází v blízkosti náměstí Marktplatz. Téměř všechny vyhlídkové trasy začínají symbolem Basileje - katedrály Muenster, postavené v 12. století. Jeho věž, která ještě zachovává starobylé zdiva, majestátní interiér a starobylý klášter s malebným hřbitovem, jsou velkým zájmem.
 2. Druhá nejznámější dominantou Basilej je považována radnice, postavený z červených cihel a glazovaných dlaždic, zvonice a pozlacenou sochou Minatsiusa Plancka.
 3. Poté, co se dostanete velmi málo, můžete se dostat na náměstí Fishmarku, které je známé proslulou nejznámějším pramenem Basileje, zdobené sochou Panny Marie.
 4. Také velmi populární jsou spalentorské brány, postavené v roce 1400 z červeného pískovce, sousedí s dalšími dvěma kulatými crenelovanými věžičkami.
 5. Doporučujeme navštívit Divadelní náměstí a podívat se na neobvyklou sochu Richarda Cherryho, krásného kostela sv. Alžběty a kaňonu Tingeli.
 6. Historické muzeum - nacházející se v budově starobylého františkánského kostela v Barfussenkirche, se věnuje historii tohoto regionu.
 7. Muzeum současného umělce Jean Tangli se sbírkami cenných soch a obrazů, stejně jako starověké dokumenty, katalogy a plakáty.
 8. Anatomické muzeum - jedno z nejoblíbenějších muzeí města, se nachází na univerzitě v Basileji a má také krásnou botanickou zahradu.
Katedrála v Muensteru Radnice Náměstí Fischmarkt
Gate Spalentor Divadelní náměstí Fontána Tingeli
Historické muzeum v Basileji Muzeum umění Muzeum papíru a knih

Zábava v Basileji

Kromě turistických zajímavostí je v Basileji mnoho dalších míst pro volný čas:

 • zoo "Zoo Basilej" a akvárium;
 • botanické zahrady, z nichž jedna roste největší květina na planetě;
 • nákupních center.

V Basileji přijíždějí turisté také na svátky a karnevaly, z nichž nejslavnější je karneval polední noci, který se konal na počátku půle.

Zoo v Basileji Největší květina v botanické zahradě Karneval

Kde žít?

V Basileji najdete řadu možností ubytování - od těch nejlepších ve Švýcarsku luxusních 5 * hotelů až po levné studentské ubytovny. Od hotelů levnými Nejlepší hodnocení si zaslouží Youth Hostel Basel Hostel 2 * Hotel Rochat, 2 * Ibis Basel Bahnhof, ale z mnohem pohodlnější - 4 * Hotel Spalentor, 3 * Hotel Bildungszentrum 21, 4 * Radisson modré, 4 * Novatel Basel City, 4 * Hotel Victoria, 4 * hotel D, 4 * Passage Basel, 3 * Gast - und Kulturhaus Der Teufelhof Basilej.

Upozorňujeme, že některé hotely přijímá platbu pouze v hotovosti.

Hotel Gasthof und Kulturhaus Der Teufelhof Basilej

1

Restaurace v Basileji

Baselské restaurace jsou proslulé řadou pokrmů, které jsou v nich servírovány. Ceny zde jsou poměrně vysoké - oběd stojí 20-70 švýcarských franků a v levných kavárnách - od 10 do 30 franků.

Nejlepší restaurace Basilej je Bruderholz. Nachází se ve starém panském sídle a nabídka v každé ze tří sálů se liší a jeho hlavní pýchou jsou autorské dezerty a sbírková vína. Der Teufelhof je také známý svými dezerty - zde můžete ochutnat ty nejlepší třešňové koláče a smaženou zmrzlinu ve městě.

Jedna z nejoriginálnějších restaurací je Blindekuh: je plná temnoty. Název restaurace se překládá jako „slepý kráva“ a, podle legendy, její zakladatel vzal pracovat výhradně jako slepý kuchaři a číšníky, hledám tím, aby jim pomohla. Nicméně tma nezasahuje do vychutnávání lahodné chuti pokrmů.

Restaurace Les Trois Rois a Nussbaumer nabízí tradiční švýcarskou kuchyni a domácí vína. A v restauraci Schloss Binningen sloužil "kuchařský symbol" Basel - cookies "petals lotus."

Restaurace Blindekuh

Nakupování v Basileji

Na jaře, stejně jako na svátcích - národních i náboženských, se v Basileji konají veletrhy, které přitahují velké množství turistů z různých zemí pro nákupy.

Ve městě je mnoho různých obchodů, nákupních center a obchodů. Z ulic a náměstí Clarastrasse Claraplatz na Marktplatz náměstí az Freiestrasse a Gerbergasse ulicích až Heuwaage a Bankverein butiků a velkých obchodních domech, malých obchodech a klenotnictví. Obchody ve všední dny pracují do 18-30 let, o víkendech a svátcích - až do 16-00.

Marktplatz je domovem slavného nákupního centra Globus. Na veletrhu Barfiisserplatz ve 2. a 4. měsíci se objeví bleší trh. Starožitnosti, umělecká díla a starožitnosti lze zakoupit také v obchodech v ulicích Heuberg a Nadelberg.

Co Basel nutně potřebuje koupit - tak to je Kirschstengeli, "značková" Basilejský cukrík, který představuje třešně v likéru. Jako suvenýr turisté přinášejí hodinky, hudební krabice, ložní prádlo, výšivky a samozřejmě i slavnou švýcarskou čokoládu.

Bleší trh na Barfusserplatz

Jak se dostat do Basileje?

Je velmi snadné se dostat do tohoto města, takže je blízko k Německu a Francii, kde nebude těžké se dostat z jakéhokoli státu. Můžete to provést následujícími způsoby:

 • autem ze Štrasburku na dálnici E25 / E60 nebo E35 / A5;
 • vlakem - na severní stranu Rýna z Německa, na jih - od Ženevy, Curychu, Paříže, Štrasburku a Bruselu;
 • na lodi - městský přístav se nachází mezi dvěma mosty - Johanniterbrücke a Dreyosenbrücke;
 • letadlem - k nejbližšímu mezinárodnímu letišti do Basilej, který se nachází 5 km na sever, můžete létat téměř z jakéhokoli evropského hlavního města a poté autobusem na nádraží města.
Železniční stanice Basilej Dostanete se lodí Letiště v Basileji
1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: